Tashmë mediat e njohura në Argjentinë e kanë publikuar testamentin e plotë të legjendës së futbollit botëror dhe argjentinas, Diego Maradonës.

Legjenda Maradona u nda nga jeta në moshën 60 vjeçare dy javë më parë, ku nuk arriti t’i bënte ballë një sulmi në zemër.

Në testamentin e Maradonës nuk përfshihen vetëm tre familjarë të tij, bëhet fjalë për ish-gruan Claudia Villafane dhe dy vajzat Dalma dhe Giannina.

Kujtojmë se Maradona nuk do të harrohet asnjëherë për golin e shënuar me dorë në takimin Argjentinë – Angli në kuadër të Kupës së Botës të vitit 1986.