Përfaqësuesi special i Maqedonisë së Veriut, për kontekstin me Bullgarinë, Vllado Buçkovski nesër fillon takimin e tij të parë zyrtar në Sofje.

Siç njoftojnë na Ministria e Jashtme e Bullgarisë, shefja e diplomacisë Zahariareva do të takohet me Buçkovskin dhe më pas rreth orës 13:30 është proklamuar një konferencë e përbashkët për shtyp.

Siç njoftojnë mediat bullgare, Buçovski pritet të takohet edhe me kryeministrin Borisov, ministrin e Mbrojtjes Karakaçanov dhe presidentin e shtetit Rumen Radev.