Ambasadori i Kosovës në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Gjergj Dedaj përmes një postimi në fejsbuk ka bërë të ditur se ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Postimi i plotë:

Te dashur familjare, miq dhe bashkepuntore!

Pas analizave te bera ne njeren nder Klinikat e Shkupit, rezultova POZITIV me COVID-19!

Kjo ishte me se e pritur, ngase qe nga shfaqja e kesaj pandemie, as kur ishte ore policore dhe as gjendje e jashtezakonshme, edhe gjate te shtunave dhe te dielave, ne Republiken e Maqedonise se Veriut, per asnje dite as ore, nuk e ndalem punen ne ambasaden e RKS, ne Shkup, per te qene afer nevojave te qytetarve tane, te semure, te vdekur ne spitalet e Shkupit,te mbetur ne kufinj dhe aeroport!

Une kam kaluar shume sfida jetesore, ball per ball vdekjes me forcat serbe per lirine e Kosoves!

Ne fakt as vete nuk e kuptoj arsyen se si mbeta gjalle!
Ju lutemi per kujdes te shtuar, ruajeni veten dhe familjet tuaja!
Ju dua shume!