Mediat në Belgjikë raportojnë se një shtetas shqiptar është vrarë me armë zjarri mbrëmjen e djeshme. Nga të dhënat e ngjarjes shtetasi shqiptar është qëlluar 8 herë dhe ka ndërruar jetë në vendngjarje. Raportohet se ai është qëlluar në komunën Molenbeek. Mësohet se 38-vjeçari po qëndrnte ilegalisht në Belgjikë.