Mëngjesin e 28 Nëntorit paragllajdistët e Kosovës u ngritën me flamurin kuq e zi e me të ranë mbi Kompleksin Memorial Adem Jashari.

Për të nderuar sakrificën e familjes Jashari u bashkuan edhe motoristë të shumtë, njofton Klan Kosova.

Në Prekaz janë mbledhur shumë qytetarë dhe udhëheqës politikë që po bëjnë homazhe në varrezat e Jasharëve.