Moti sot në vendin tonë do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla që do të ulen gjatë ditës. Në orët e mëngjesit do të fryjë erë e lehtë veriore, por gjatë ditës do ta ndryshojë drejtimin e saj në juglindje dhe do të jetë me intensitet më të ulët.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -7 deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 4 deri në 13 gradë.