Super derbi i Tetovës në futsall në Ligën e dytë i ka takuar Uejl-së.Ata në ndeshjen në të cilën  e hapën kampionatin e mundën skuadrën e Shkëndijës me rezultat 6:4  informon Tetovasot.Treneri i skuadrës fituese Besnik Selejmani tha për Tetovasot se ndeshja ndonëse në kohë pandemie ishte briliante duke përgëzuar edhe skuadrën kundërshtare për lojën e mirë.Sulejmani tha se ka një skuadër të re por që akoma duhet shumë punë për të arritur formën .
E gjitha kjo fitore ishte në regji të golëshënuesit Isen Memedi me tre golat e tij.Memedi,ish sulmuesi i Elitës ,ka vazhduar me formën e tij duke treguar kualitetet në futsal.Golat tjerë për UEJL i shënuan ,Faton Nuredini ,Arian ibrahimi dhe Rinor Iseni.