Sonte (e mërkurë) do zhvillohen tetë ndeshje tejet interesante në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Derbi kryesore do të zhvillohet në Milano, ku Interi do të kërkojë hakmarrje për disfatën e fundit ndaj Real Madridit.

Në përballjet e tjera Borusia Mynshengladbah është nikoqir i Shakhtar Donjetckut, ndërsa Man. Siti është mysafirë i Olimpiakosit dhe këto sfida të nisin në orën 18:55. Ndërkohë 6 takimet të tjera do të zhvillohen në termin e dytë të Ligës së Kampionëve, në orën 21:00, kur takohen:

Ajaks – Mitilland

Atletiko Madrid – Lokomotiv Moscoë

Bayern Munich – RB Salzburg

Inter – Real Madrid

Liverpool – Atalanta

Marseille – FC Porto