Moti i sotëm i ftohtë solli edhe borën e parë nga një pjesë në malet në të gjithë Maqedoninë. Kjo u njoftua nga Instituti Hidrometeorologjik i Maqedonisë, shkruan TS.

Kështu, bora e parë ra këtë pasdite në Mavrovë, Nizhopole dhe Pelister.

Në vendet e ulëta pritet reshje të dobëta të shiut.

Parashikimi për nesër është gjithashtu mot i ftohtë, me erë të lehtë deri në mesatare nga veriu.

T mobile In article [4]