BDI organizon sot,me fillim në ora 14:00, akademi solemne me rastin e 28 nëntorit Ditës së Flamurit dhe pavarësisë në përkujdesje të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti informon Tetovasot .

Akademia do të mbahet në hapësirat e DoubleTree by Hilton në Shkup.TS