Policia e Kosovës ka arrestuar dje në Gjilan një shtetas maroken pasi që i njëjti në dy vende të ndryshme kishte vjedhur një pallto dhe një telefon celular.

Me vendim të prokurorit i dyshuari u dërgua në mbajtje.