Trajneri i Everton, Carlo Ancelotti ka treguar se ai do të dëshironte “që të punonte” me tepriën e Juventusit, Sami Khedira, i cili mund të transferohet në Angli

Mesfushori i Zonjës së Vjetër ka thënë se “gjithmonë ka ëndërruar një kalim në Premier Ligë” dhe ka treguar se do të dëshironte që do të punonte me Ancelottit në një intervistë për Sky Sport Gjermani.

Ish trajneri i Milanit, i cili e mori në drejtim të Goddiso Park në dhjetor 2019, ka thënë se ai ka kujtime të mira sa “ishte në Real Madrid dhe do të dëshironte që të punonte përsëri me mesfushorin gjerman”.

“Kam kujtime të mira në Real Madrid, ai është një lojtar fantastik”, ka thënë ai në konferencën për shtyp.

“Dëshiroj të punoj më të, por ai nuk është i vetmi. Në karrierën time, kam pasur trajner fantastik, kam kujtime të mira për të gjithë”.

T mobile In article [4]