Roma nuk ka arritur që ta mposht sonte skuadrën e CSKA Sofia në Olimpico, duke dështuar që ta fitojë ndeshjen e dytë në Europa Ligë. Marash Kumbulla luajti në këtë ndeshje për 90 minuta

Roma ka dështuar për ta mundur sonte në Olimpico skuadrën e CSKA Sofies.

Skuadra italiane e filloi pjesën e parë si një favorit dhe pritej që të merrte tre pikët e dytë në Olimico sonte.

Por pjesa e parë përfundoi pa gola ashtu si edhe pjesa e dytë.

Pavarësisht se Roma pati posedimi dhe pati edhe 12 tentime në drejtim të portës bullgare, edhe CSKA ishin të mirë dhe kanë mundur që ta dënojnë Romën pasi që edhe ata patën 8 goditje në drejtim të portës romake.

T mobile In article [4]

Roma vazhdon të jetë në vendin e parë edhe pas barazimit pasi që edhe në ndeshjen tjetër CFR Cluj-Young Boys pati barazim 1-1. Roma ka katër pikë nga dy ndeshje aq sa ka edhe CFR Cluj.