Shkëndija e Tetovës ka përmbysur rezultatin në superderbin ndaj Vardarit të Shkupit informon Tetovasot.Florent Ramadani dhe Valon Ahmedi kanë dërguar skuadrën nga Tetova në pushimin e pjesës së parë me një avantazh ,në një ndeshje ku nuk munguan rastet nga dy ekipet .
Shkëndija ka patur kontrollin e ndeshjes me një lojë të mirë .

Pas pak nis pjesa e dytë e derbit që po zhvillohet në Shkup. Tetovasot