Plot pesë gola Shkëndija i ka shënuar Vardarit në transfertë në njërën ndër ndeshjet më të mira të këtij sezoni informon Tetovasot.Skuadra tetovare me këtë fitore plot klas ndaj rivalit kryesorë hapëron drejt titullit kampion duke treguar që në fillim se është një skuadër që nuk thuhet dot përcjellë Tetovasot.

Ramadani,Ahmedi dy gola ,Ibraimi dhe Totre ishin golëshënuesit e kësaj supersfide në kampionatin e Maqedonisë së Veriut.Tetovasot