Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë shënuar 6 humbje jete, po aq sa të mërkurën nga koronavirusi dhe 275 raste të reja (dje ishin 311) me infeksion nga 1422 testime që janë bërë (dje ishin 1397). Ndërkohë që janë shëruar 114 qytetarë (dje ishin 85), duke e çuar në 11,007 numrin e të shëruarve në vend që prej fillimit të epidemisë.