Një tërmet u regjistrua pak minuta më parë në zonën e Durrësit, lëkundjet e të cilit u ndjenë dhe në Tiranë.
Sipas Qendrës Europiane të Regjistrimit të Tërmeteve tërmeti ishte me magnitudë 3.6 Rihter me epiqendër 12 km në verilindje të Durrësit dhe thellësi 11 km. Nuk raportohen dëme nga ky tërmet.