Roma dhe Juventusi kanë ndarë pikët në ‘Olimpico’. Veretout dhe Cristiano Ronaldo shënuan nga dy gola.

Derbi i xhiron se dytë në Serie A mes Romës dhe Juventusit është mbyllur 2-2 në ‘Olimpico’.

Vendasit kaluan dy herë në epërsi, por nuk arritën të ruajnë rezultatin.

Jordan Veretout dhe Cristiano Ronaldo shënuan nga dy gola për ekipet e tyre, që në fund ndanë pikët.

Për Romën debutoi mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla.

Ai luajti nga fillimi dhe bëri paraqitje shumë të mirë.