Elseid Hysaj mund të largohet që në këtë merkato nga Napoli, ashtu sic paralajmëroi dhe agjenti i tij Mario Giuffredi. Mbrojtësi i krahut ka marrë një ofertë shumë të mirë nga Spartak Moscow. Rusët i ofrojnë Hysajt një kontratë deri në vitin 2024. ta janë gati të ofrojnë 2.7 milionë euro për lojtarin shqiptar, praktikisht dyfishin e rrogës që merr te napolitanët.

Futbollisti do të marrë dhe bonuset përveç rrogës. Hysaj nuk është lojtari i vetëm që shihet me interes nga Sprataku, pasi rusët kanë hedhur sytë dhe nga Serge Aurier. Lojtari i Tottenhamit është më i shtrenjtë sigurisht.