Interneti është mbushur me video e foto nga pasojat e rënda që ka lënë shpërthimi i fuqishëm në Bejrut ditën e djeshme.

Ngjarja që ndodhi në kryeqytetin libanez bëri që e gjithë bota të reagonte dhe solidarizohej me tragjedinë.

Deri tani numërohen rreth 135 të vdekur dhe mbi 5000 të plagosur me autoritetet që lajmërojnë se numri i viktimave pritet të rritet.

Në një video të postuar në rrjet duket një grua dhe 3 fëmijë të vegjël që duket se shohin nga dritarja e shtëpisë shtëllungën e madhe të tymit që dilte nga fabrika e fishekzjarreve pak momente se të ndodhte shpërthimi i madh.

Kur ndodh shpërthimi dritaret e shtëpisë ku ndodhen fëmijët shpërthejnë dhe përplasen me ta. Për fat të mirë shihet që fëmijët lëvizin sërish.