Tërmet me intensitet prej 4,2 ballëve sipas Shkallës së Rihterit është regjistruar në bregun e Detit Mesdhe në Turqi. Epiqendra e tërmetit ishte në rreth 35 kilometra thellësi.
Photo of Fortuna Bakija Fortuna Bakija1 August 2020 12:17

FacebookTwitterLinkedInPinterest
Ankara, 1 gusht 2020 (MIA) – Tërmet me intensitet prej 4,2 ballëve sipas Shkallës së Rihterit është regjistruar në bregun e Detit Mesdhe në Turqi.

T mobile In article 1

Epiqendra e tërmetit ishte në rreth 35 kilometra thellësi.

Nuk ka informacione për viktima eventualë dhe dëme të shkaktuara materiale.