Federata Shqiptare e Futbollit dje kërkoi leje për lejimin e një grupi të vogël tifozësh në ndeshjen finale të Kupës së Shqipërisë mes Tiranës dhe Teutës.

Ndërkohë Policia e Shtetit ka reaguar lidhur me këtë kërkesë, teksa theksoi se nuk do të lejohen tifozë!

Përmes një njoftimi, Policia bën me dije se ka marrë një plan masash për mbarëvajtjen e këtij aktiviteti.

T mobile In article [1]

Në stadium do të lejohen vetëm ata persona të caktuar nga ekipi dhe FSHF, sipas protokollit sanitar “Për organizmin e ndeshjeve të futbollit”.

Finalja e Kupës do të luhet sot në stadiumin e ri kombëtar, prej orës 20:00.