Sipas OBSH-së, numri i rasteve me Covid-19 është rritur në gjashtë javët e fundit.

Dr.Tedros Adhanom Ghebreyesus, drejtori i përgjithshëm i OBSH-së, shtoi se pandemia po vazhdon të përshpejtohet shkruan Mirror.co.uk.

Deri më tani, pothuajse 16 milion raste dhe 640,000 viktima janë raportuar në OBSH.

“Në gjashtë javët e kaluara, numri i përgjithshëm i rasteve është dyfishuar”, shtoi tutje Tedros në një konferencë për shtyp në Gjenevë.