Edhe në këtë moshë (33), edhe sot, pasi ka thyer shumë rekorde – Leo Messi vazhdon të krijojë diçka të re.

Në ndeshjen kundër Villarreal, ku Barcelona po fiton 3-1, Lionel Messi nuk shënoi, por dhuroi dy asiste.

T mobile In article [1]

Kështu, ai ka shkuar në kuotën e 20 asistimeve në La Liga, sezoni më i mirë në karrierë në këtë aspekt, derisa numëron edhe 22 gola.

Në total ne te gjitha garat kete edicion, ai ka shënuar 27 gola dhe ka dhuruar 24 asiste,