Xavi Hernandez është infektuar me koronavirus.

Trajneri i skuadrës së Al-Sadd, Xavi Hernandez, ka njoftuar se është infektuar me virusin Covid-19.

Ikona e Barcelonës ka bërë testet për koronavirus dhe rezultatet e pranuara kanë treguar se ai është pozitiv.

Xavi ka bërë të ditur se pas rezultateve ai do të shkojë në vet-izolim për një periudhë të caktuar.

Pasi ka rezultaur pozitiv në Covid-19, spanjolli do të humb rikthimin e Al-Sadd në gara, me ndeshjen kundër Al-Khor.