Para pak çastesh ka ndodhur një aksident me pasoja fatale në rrugën e Banjës në Tetovë, informon TetovaSot.

Sië mëson TetovaSot nga NJTKZ, vetura ka rënë në humnerë, dhe për pasojë ka mbetur i vdekur një person dhe 3 peronsa tjerë kanë përfunduar me plagë të rënda.

Siç thonë për TS nga NJTKZA të lënduarit janë dërguar menjherë në spitalin Klinik të Tetovës, ndërsa kufoma pritet të nxirët nga humnera.

Në vendin e ngjarjes janë ekipet prokurorisë, policisë, ekipet e zjarrfiksave dhe ekipet e Ndihmë së Shpejtë./TS