Trajneri i Interit, Antonio Konte e ka darë mendimin e tij për pozitën e ekipit në kampionatin italian.

Në të tre gjirot para përfundimit të sezonit 2019/20 interi është në vendin e tretë, me një pikë pas të dytit Atalantës.

“Luftë për vendin e dytë? Vendin i dytë në sytë e mi është i pakuptimit. Ky është vendi i parë për humbësit. Kuptohet mund të pajtoheni me këtë, por unë nuk do ta bëjë, dhe nuk dua lojtarët e mi të merren me këtë”, deklaroi Konte.

Me këtë deklaratë, udhëheqësi i Interit qartë e bëri të ditur se Interi ka sezon të pasuksesshëm, sepse ambiciet ishin fitimi i Skudetit.