Statusi i Bujar Osmani në Facebook tregon se “matematikisht” për BDI nuk do të kishte rëndësi nëse në qeverinë e ardhshme do të qeverisë me LSDM-në dhe Besa-n apo me VMRO-DPMNE-në dhetTë Majtën, informon TS.

Një pyetje tjetër është nëse BDI, VMRO-DPMNE dhe e Majta do të gjenin një gjuhë të përbashkët për Kornizën dhe marrëveshjet me Greqinë dhe Bullgarinë.

Me status tregon se BDI konsiderohet si një faktor vendimtar në formimin e qeverisë së ardhshme, tha sonte në faqen në Facebook të kësaj partie, Bujar Osmani, menjëherë pasi KSHZ-ja njoftoi shpërndarjen fillestare të vendeve në parlamentin e ri, sipas rezultateve të zgjedhjeve të së mërkurës./TS

 

LSDM – BESA 46 (42 + 4)VMRO – LEVICA 46 (44 + 2)BDI 15ALEANCA. 8ALTERNATIVA. 4PDSH 1Reçica e vogël OKB

Gepostet von Bujar Osmani am Donnerstag, 16. Juli 2020