Tre boksierl të prekur nga COVID 19.

Federata turke e boksit (TBF), të enjtën ka bërë publike se tre boksier të saj dhe një trajner janë të prekur nga koronavirus.

Sipas TBF-së, këta janë infektuar gjat turneut eliminator për Lojërat Olimpike të cilat para 10 ditë u ndërprenë në Londër.

Mediat kroate ditë më parë shkruanin se në këtë turne ishte infektuar dhe boksieri i tyre Toni Filipi dhe trajneri Tomo Kadiq.

Loading...