Policia e Durrësit ka dhënë detaje nga ngjarja e rëndë që ndodhi mbrëmjen e djeshme, ku një burrë pasi ka dhunuar gruan e tij, ka tentuar të vrasë veten.

Ngjarja ndodhi në lagjen nr.13. Burime për ‘BalkanWeb’ bënë me dije se pasi shtetasi me inicialet A.H., 50 vjeç, ka dhunuar gruan e tij, shtetasen me inicialet A.H, duke i shkaktuar asaj dëmtime, kjo e fundit ka humbur ndjenjat. I gjendur në këto kushte, 50-vjeçari ka tentuar të mbysë veten, por falë ndërhyrjes së fqinjëve, është bërë e mundur që ai të shpëtohej në kohë.Aktualisht gruaja ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën. Ndërkohë, Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, arrestuan në flagrancë shtetasin: A.H.,50 vjeç, banues në Durrës.Ja njofimi i plotë i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, arrestuan në flagrancë shtetasin: A.H.,50 vjeç, banues në Durrës.

Ky shtetas ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij shtetases A.H., e cila ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprën penale “Dhuna në familje”

Loading...