Ngecin negociatat e rinovimit me Barçën, 3 klubet e mëdha në ‘sulm’ për Ter Stegen

Janë bllokuar bisedimet e rinovimit të kontratës mes Barcelonës dhe Marc-Andre Ter Stegen.

Por, sipas gazetës katalunase “Sport”, të dy palë nuk po gjejnë një marrëveshje rinovimi dhe nga kjo situatë mund të përfitojë Chelsea.

Blutë po kërkojnë një portier për të zëvendësuar Kepa Arrizabalagan, i cili nuk preferohet nga trajneri Frank Lampard.

Ter Stegen është parë në listën e të preferuarve përkrah Alisson Becker të Liverpoolit dhe Jan Oblak të Atletico Madridit.

Juventusi dhe Bayern Munichu po monitorojnë gjithashtu situatën e portierit gjerman dhe mund të tentojnë transferimin e tij.

Loading...