Jurgen Klopp ka përgatitur që të largojë portierin Adrian gjatë verës.

Sipas gazetës “Evening Standard” trajneri i Liverpool nuk ka besim në portierin i cili ka bërë gabime në ndeshjen kundër Atletico Madrid e cila i kushtoi me diskualifikimin nga Liga e Kampionëve.

Portieri spanjoll bëri gabime të kushtueshme për Reds në atë ndeshje dhe me shumë gjasa do të largohet nga Liverpool, ku Klopp do të jetë në kërkim të një portieri më të besueshëm.

Adrian kishte marrë pjesë në ndeshjen e Ligës së Kampionëve për shkak të mungesës së Alisson Becker.

Loading...