Ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare aktorja e madhe shqiptare, Leze Qena që la pas vetës një bagazh të gjerë artistik.

Vdekja e saj ka tronditur komunitetin artistikë dhe botën e artit të cilët përmes rrjeteve sociale kanë shprehur kujtimet për të dhe ngushëllimet.

Më poshtë disa nga personazhet e njohura që kanë shprehur ngushëllime për vdekjen e aktores:

 

View this post on Instagram

Uh moj Leze cka mu dhimte😢

A post shared by Remzie Osmani (@remzie.osmani) on

View this post on Instagram

Pusho ne paqe artistja jone e madhe Leze Qena. Do te kujtojme me mall gjithmone. 🙏

A post shared by Motrat Mustafa (@motratmustafa_official) on

View this post on Instagram

Ndihem krenare per keto vite qe kam punuar me aktoren me te mire te vendit tone💔Pusho ne paqe Leze Qena 💔😢

A post shared by Fiona Gllavica (@fionagllavica) on

View this post on Instagram

I pavdekshëm kujtimi për DIVËN🙏❤️LEZE QENA

A post shared by GILI Official profile (@gili.official) on

Loading...