Ish-kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli ka thënë se është i sigurtë që ministri i Jashtëm, Glauk Konjufca do ta shkarkojë menjëherë ambasadoren Vlora Çitaku.

Dugolli këtë koment e ka bërë përmes një postimi në “Facebook”.

“Jam shumë i sigurtë se Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporë, z. Glauk Konjufca, do merr masat e duhura, shkarkimin e menjëhershëm të ambasadores Çitaku. Kjo huqje e madhe, ku i vuri në lajthitje të gjithë krerët institucional, nuk duhet të tolerohet”, ka shkruar Dugolli.

Loading...