Studentja saudite, e cila u largua nga Mbretëria për të jetuar në Kanada, është sharë nga përdoruesit e rrjeteve sociale, pasi postoi një foto me bikini.

Rahaf Mohammed al-Qunun publikoi një foto të saj, ku shfaqej në një anë me shami dhe në tjetrën me bikini.

Ajo e cilësoi transformimin si ndryshimin më të madh në jetë, duke shtuar se ishte detyruar që të vishte një shami të zezë dhe kontrollohej gjithë kohës nga meshkujt.

Por, ky postim i saj nuk është pritur mirë nga kritikët e Arabisë Saudite, të cilët kanë vërshuar me komente kundër saj.

Loading...