Roma dhe Arsenali kanë marrë fitoret nga ndeshjet e para në Europa League, duke e mposhtur 1-0 Gentin, respektivisht Olympiacosin.

Roma e Paulo Fonseca e ka mposhtur 1-0 në shtëpi skuadrën e Gentit në ndeshjen e parë në Europa League dhe do të udhëtojë në Belgjikë javën tjetër me rezultatin në favor.

Golin e fitores e ka shënuar i riu i transferuar nga Barcelona, Carles Perez, në minutën e 15’.

Fitore ka arritur edhe Arsenali, por të vështirë në udhëtim te Olympiacos.

Të besuarit e Mikel Artetës triumfuan me rezultat minimal 0-1.

Gjatë gjithë kohës Arsenali ishte pak skuadër më e mirë dhe e kërkoi golin duke e gjetur atë në minutën e 81’, Alexandre Lacazette shënoi për t’ia dhuruar fitoren ‘Topçinjve’.

Tani Arsenali do të kërkojë të kryejë punë javën tjetër në Emirates dhe të sigurojë biletën për fazën tjetër të Europa League.

Loading...