Mbrojtësi i Manchester United, i huazuar në Estudiantes, Marcos Rojo, ka zbuluar se ai kishte qenë shumë afër të kapej me grushte me Zlatan Ibrahimovic gjatë një seance stërvitore.

Mirëpo trajneri i atëhershëm i “Djajve të Kuq”, Jose Mourinho, kishte ndërhyrë dhe i kishte qetësuar lojtarët.

Marcos Rojo dhe Zlatan Ibrahimovic luajtën së bashku për një sezon e gjysmë në “Old Trafford”.

Suedezi u largua nga Manchester United në janar të vitit 2018, ndërsa muajin e kaluar edhe Rojo e la “Old Trafford”-in dhe kaloi si huazim tek Estudiantes.

“Zlatan ka karakter të fortë, për këtë më kishte paralajmëruar edhe Ezequiel Lavezzi. E dija se ai dëshironte t’ia pasonim gjithmonë topin. Por, gjatë një ndeshje, e pashë se ai e kërkoi topin, por unë ia pasova Paul Pogbasë”, ka thënë Rojo.

“Ai filloi të më bërtasë, e ngriti dorën dhe më tha shumë gjëra anglisht dhe spanjisht. Unë i thashë: “Ça ke o hundë e madhe? Mbylle gojën!”. E dija se do të më vriste po të më zinte, kështu që e vetmja gjë që mund ta bëja ishte të ballafaqohesha me të.

Kur ne hymë në dhomat e zhveshjes, unë menjëherë i thashë atij ta mbyllë gojën dhe të mos bërtasë. Ne filluam ta ofendojmë njëri-tjetrin dhe bashkëlojtarët tanë po na shikonin. Në mes, Jose Mourinho po tentonte të na qetësonte të gjithëve”, kujton ish-lojtari i Manchester United.

Loading...