Roma ka arritur fitore prej 1-3 në Genoa sonte duke kaluar në vendin e katër në Serie A dhe kaluar Atalantën.

Roma është këndellur dhe është ardhur tek rezultati pozitiv në Serie A sonte duke e mposhtur Genoan në kuadër të xhiros së 20-të të Serie A në Itali.

Me këtë fitore Roma ngjitet në kuotën e 38 pikëve, tri më shumë se Atalanta që tani është në vendin e pestë, por shtatë më pak se rivali i tyre i qytetit, Lazio që është në pozitën e tretë te Serie A.

Loading...