Ndeshja mes Napolit dhe Parmës e planifikuar për t’u luajtur në orën 18:00, është shtyrë për 30 minuta.

Sipas asaj që raportohet, shkak për shtyrjen është bërë dëmtimi i çatisë së stadiumit “San Paolo”.

Mbrëmjen e djeshme qyteti i Napolit është goditur nga disa stuhi të mëdha dhe gjatë natës disa mbulesa të çatisë janë gjetur në fushë.

T mobile In article 1

Autoritetet lokale gjatë tërë ditës kanë punuar për të stabilizuar strukturën dhe kanë kontrolluar nëse mund të dëmtohet sërish çatia apo jo.

Ndaj Parmës në stolin e Napolit do të startojë trajneri Gennaro Gattuso.