Një shtetas maqedonas me banim në Tiranë pretendon se u mor peng nga dy persona të cilët i kërkonin një shumë prej 25.000 eurosh.

Aksioni i policisë i zhvilluar pasditen e sotme në kodrat e Farkës mbi godinën e Kryegjyshatës ka si pasojë një person të ndaluar dhe një silenciator të gjetur në zonë.

Ora News arriti të filmojë aksionin policor për lirimin e një pengu

Një person ka arritur të largohet dhe po kërkohet nga policia.

30 minuta më pas policia ridërgoi në zonë shtetasin maqedonas për të rindërtuar skenën e ngjarjes.

Nga informacionet paraprake maqedonasi udhëtonte me dy persona të tjerë në një makinë tip BMV me targa maqedonase kur i është vënë pistoleta në kokë maqedonasit duke i kërkuar shumën në fjalë.

Sipas burimeve të policisë, njëri nga personat njihet si person me precedent penal, zyrtarisht policia nuk ka dalë ende me një deklaratë zyrtare për ngjarjen.

Loading...
Global