Policia e Tetovës ka bërë të ditur se të enjten në ora 08.00, 28-vjeçari L.I. nga Tetova, ka denoncuar se gjatë natës në periudhën prej ora 01 deri ora 07, deri tani persona të panjohur kanë shtënë disa herë me armë zjarri dhe në disa vende e ka dëmtuar fasadën e shtëpisë së tij dhe njërin nga xhamat e dritareve në kuzhinë.
Është kryer inspektimi dhe jnë gjetur dhe ngritur disa gëzhoja dhe proektile të dëmtuara, nga municion pistolete të cilat janë dërguar për ekspertizë dhe merren masat për zbardhjen e plotë të rastit.Ts.mk

T mobile In article 1