Është ngjitur fuqishëm në skenë duke korrurr sukses të madh si këngëtare.

Megjithëse kohë pas kohe larg skenës, ajo sa herë u kthye ka marrë gjithë vëmendjen e publikut, shkruan “Kosovarja”.

Këngëtarja e shumë hiteve është dalluar gjithmonë për origjinalitetin dhe stilin unik që ka prezantuar.

Përveç vokalit të saj të jashtëzakonshme, Arta është dalluar me guximin për të bërë eksperimente në pamje.

Edhe pse është nënë e tre fëmijëve, Arta veçohet akoma për linjat joshëse dhe imazhet atraktive.

T mobile In article [1]

Energjike e guximshme dhe shumë origjinale prezantohet edhe në ditët e sotme siç u paraqit qysh nga fillimi i karrierës.

Me një stilt ë veçantë vjen edhe në imazhet e fundit. Fustani i saj vjollcë ka marrë vëmendje të madhe të cilin e ka kombinuar e grimin. Kjo është Arta!