Të paktën tre persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë konsiderohen të zhdukur pas një shpërthimi në një fabrikë fishekzjarrësh në Sicili.Lajmi është bërë i ditur nga shërbimet lokale të urgjencës, sipas së cilave trupat e tre personave të plagosur u nxorën nga depoja dhe u dërguan në spital Gazeta “La Repubblica” shkruan se një nga viktimat ishte gruaja e pronarit të fabrikës së fishekzjarrëve.

T mobile In article [1]

Comments are closed.