Real Madridi fitoi me lehtësi ndaj Galatasary në ndeshjen e rrethit të katërt në Santiago Bernabeu, me talentin Rodrygo Goes që shkëlqeu.

Rodrygo shënoi het-trik, ndërsa tri golat e tjera për skuadrën e Zinedine Zidane i shënuan Karim Benzema dy dhe Sergio Ramos një.

Kjo ishte fitorja e dytë radhazi për Realin, i cili tani grumbullon 7 pikë në pozitën e dytë, pesë më pak se PSG-ja dhe pesë më shumë se Club Brugge.

Loading...