Roberto Mancini ka këshilluar Moise Kean të gjejë një klub i cili do ta lejojë të jetë gjithmonë në fushë nëse kërkon të jetë pjesë e skuadrës që do të luajë në Euro 2020.

Kean është lënë jashtë Italisë që prej shtatorit dhe ka luajtur vetëm katër herë për Evertonin që pas transferimit nga Juventusi në verë.

“Shpresoj që ai të gjejë një klub që e lejon të luajë gjithmonë, nëse po, atëherë do të jetë një nga lojtarët që do të vijë në Euro 2020, por varet se çfarë do të bëjë nga tani e deri në maj.”

Loading...