Në superderbin anglez midis kampionit aktual Manchester Cityt dhe Liverpool që kryeson tabelën e klasifikimit këtë sezon janë shënuar dy gola të shpejtë përmes Firminho dhe më pas Salah informon Tetova sot .Liverpool po bën një sezon tjetër të madh dhe është pikërisht kampionati ëndrra e tyre e madhe ,trofe që nuk e kanë fituar prej vitesh.Ndeshja është duke i zhvilluar në Enfild me një dominim të Liverpool kundrejt të zgjedhurve të Guardiolës që reaguan për një penalti të mohuar .Tetova sot

Comments are closed.