Bayer Leverkusen e siguroi fitoren e parë dhe i shijoi pikët e para në Grupin D, pasi e mundi Atletico Madridin në ndeshjen e javës së katërt në BayArena.

Një autogol i Thomas Party në minutën e 41-të dhe një gol nga Volland në minutën e 55-të, i mjaftuan gjermanëve ta tronditin skuadrën e Diego Simeones, për të cilën golin e vetëm e realizoi Alvaro Morata në minutën e 94-të.

Përkundër humbjes, Atletico e ruan pozitën e dytë me 7 pikë, katër më shumë se Lokomotiv Moscow.

Leverkuseni është e fundit më tri pik.

 

 

Loading...