Nuk ka ditë të mira për Arsenalit

Të besuarit e Unai Emery janë mposhtur 2-0 në udhëtim te Leicester City, humbja e tretë në 12 xhiro, që i ka lënë “Topçinjtë” jashtë edhe zonës Europa League.

Jamie Vardy në minutën e 68-të dhe Maddison në atë të 75-të, shënuan për fitoren e Leicester City,

Granit Xhaka sërish mungoi për Arsenalin pas problemeve me tifozët dhe sipas Emery, vështirë se do të luajë më me Topçinjtë.

Në këtë ndeshje spati vend as për shqiptarin tjetër, Shkodran Musatfi.

<