Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, ka folur së fundmi për mikrofonat “Sky Sport24”. 19 vjeçari preku disa çështje të rëndësishme si ajo e zgjedhjes për të përfaqësuar Shqipërinë dhe dëmtimi në ndeshjen ndaj Brescias”

Dëmtimi? Jam mirë, kam një shqetësim të vogël por shpresoj të rikthehem shpejt.

LEXO EDHE:
Shiu i prish planet Rejës, anulohet seanca stërvitore e pasdites
Serie-A? Mendoj që është ëndërr e të gjithë futbollistëve të luajnë në këtë kampionat dhe unë e doja vërtet atë. Ja arrita asaj falë familjes time.

Zgjedhja e kombëtares shqiptare? Me origjinë jam shqiptare, ndjehem si italian, ashtu edhe shqiptar, por zgjodha të luaja për Shqipërinë.

Çfarë të tha Reja? Ai më njihte, më pëlqete dhe më dha mundësinë për të luajtur me kombëtaren shqiptare, e falënderoj, përfundoi Kumbulla.

Loading...