Kryetari i Parlamentit Talat Xhaferi ka mbërritur në stadiumin “Air Albania” në Shqipëri për të parë nga afër ndeshjen Shqipëri-Francë.

Në orën 20:45 ka nisur ndeshje në stadiumin e ri në mes Shqipërisë dhe Francës.

Golin e parë për Francën në minuten e 8-të shënojë golin e parë ndaj Shqipërisë, Corentin Tolisso.

Clement Lenglet ishte lojtari tjetër që shënoi gol për Francën në minuten e 31.